1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Uwaga w Kilkenny City!

Dyskusja w 'Niepolecane' rozpoczęta przez użytkownika Tech-Plan, 23 Kwiecień 2017.

1. Tech-Plan

Tech-Plan Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Kilkenny
    BMW:
    BMW X3 2.0i Diesel E83 2005
    Moja osobista uwaga aby uważać na niektórych tzw. Mechaników samochodowych w Kilkenny City. Nie pisze kto, ale uważam że powinienem się z tym podzielić.
  2. firu1

firu1 Moderator

• Moderator
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    SOUTH-EAST
    BMW:
    .........
    jak juz zaczynasz takie spostrzezenia to napisz dokladnie o co chodzi bo to temat zalozyles z d.py strony ...
    temat co nic nie wnosi na forum wiec rozwin albo do kosza ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. Tech-Plan

Tech-Plan Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Kilkenny
    BMW:
    Sam sobie rozwiń ten temat, bardzo chętnie się wymienię doświadczeniami.
    Chcesz więcej konkretów, naprawdę? Poza tym nie wiem co ciebie tak to interesuje jakie ja mam zdanie. Miałeś okazję mi doradzić jak zmagałem się z autem.
    I jeszcze jedna sprawa, może trochę szacunku dla potencjalnych klientów, nie uważasz?
  4. firu1

firu1 Moderator

• Moderator
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    SOUTH-EAST
    BMW:
    .........
    jezeli juz cos zaczynasz na jakis temat to przydalyby sie konkrety, sa pewne zasady na forum i tyle ... zalozyles temat ktory nic nie wnosi i do niczego nie zmierza ! chyba ze go rozwiniesz ? Czy mialem okazje Ci w czyms doradzic ? Hmm..
    szacunek dla potencjalnych klientow ?

5. HYRO

HYRO Administrator

• Administrator
    Miejscowość:
    Dublin
    BMW:
    E46 M-Sport
    Proszę abyś rozwinął temat bo inaczej nie będzie on miał sensu.
  6. Tech-Plan

Tech-Plan Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Kilkenny
    BMW:
    Napisałem że trzeba uważać. Jeżeli to wam nie wystarcza to proszę bardzo.
    Chcecie krwi!? Podaję parę z głupich przypadków na jakie trafiłem jako klient ( 30 lat oddaje do naprawy swoje samochody )...różnie bywało ale nie z takim chamskim podejściem. Można pewne rzeczy zrozumieć i wytłumaczyć.

1. Garaż..Kilkenny City koło kina.
    Samochód podstawiony do garażu w Kilkenny w umówionym terminie, na kartce napisana dokładnie cała historia problemu, poprzedniej naprawy, wytłumaczenie dodatkowo słownie z prośbą o dokładne sprawdzenie założenia czujników i wieńcy abs. ( czujnik i wieńce abs założone w Dublinie gdzie pracuję i gdzie awaria się stała. Mechanik po naprawie przyznał się że się nie zna, nie ma sprzętu diagnostycznego i dalej nic nie może zrobić. skasował 70 euro. Fair play dla niego.)
    Po kilkudniowym braku samochodu i drążeniu tematu dowiaduję się że trzeba transfer box sprawdzić. Daje swój drugi X3 sprawny jako donor i proszę o zamianę transferów bez rozbierania na moją odpowiedzialność i sprawdzenie czy te same błędy są. telefonicznie się dowiaduję że chcą zajrzeć do TB. ( ok, zajrzeć tak ale nie rozbierać na części) Wieczorem przed zamknięciem ( i weekendem gdzie nikt nie pracuje ) dowiaduję się że transfer box jest otwarty i wymaga naprawy bo pan mechanik nie ma możliwości złożenia go do kupy ( drugi sprawny nie tknięty ) !
    O to co dostałem:
    IMG_20170318_142334.jpg

Wiadomość (polecenie ) najważniejsza: Panie kliencie proszę sobie znaleźć kogoś kto to naprawi :eek: ( wiedzą że jeżdżę do Dublina do pracy tym samochodem i go potrzebuje jak cholera a w sobotę i niedzielę nikt nie pracuje. Dodam że samochód jeździł, tylko błędy się pojawiały. Czyli mogłem podjechać do specjalisty sam i zostawić autko do regeneracji transfera. ) a tak zostałem sam z kartonem części i unieruchomionym samochodem. Szczęście mam drugi.
    Po naprawie ( sam musiałem zorganizować, zawieźć, przywieźć...) w trakcie przed dostarczeniem TB dowiedziałem się ( czas lunch-u) że muszę sam sobie załatwić olej oryginalny z BMW bo się pan mechanik pomylił przy zamówieniu ( bull..it) i nie ma czasu na jazdę do Waterford.
    Transfer dostarczony i po zamontowaniu dowiaduje się że mam przyjechać do domu pana mechanika po odbiór kluczyków oczywiście po wpłaceniu należności... samochód odebrany brudny, z błędami tak jak przyjechał na początku...pan "mechanik" rozkłada rączki...shit job & serwis ( ponoć się znamy itd...) mówi że du**.
    Dziękuje i już więcej nie pojadę tam.

2 Garaż w Kilkenny city koło John Street
    Samochód oddany do sprawdzenia silnika i wyczyszczenia układu powietrza ( sugestia pana mechanika ) Silnik zrobiony , zapewnienie mechanika że czyścili kolektor, egr i inne części i sprawdzali / testowali 5 godzin, wszystko ok, powinno być ok kasa się należy.....po odbiorze i zaufaniu i wpłaceniu 80% kasy samochód muli tak jak był podstawiony a po inspekcji w innym garażu co się okazało?:
    IMG_20170126_132236.jpg zawór EGR wyczyszczony mówił....WTF w dieslu to podstawa tak? Dzięki nie polecam i nie pojadę już tam.

3. Garaż , stara sprawa....@Firu wiesz o co chodzi... nawet przepraszam nie usłyszałem.

Dodam że wszyscy z tech opowieści się bardzo dobrze znają i znają mnie. Kilkenny małe miasteczko jak te inne w Irlandii.

Tak się przykro złożyło że to warsztaty polskich mechaników co tutaj nie ma wcale nic do rzeczy, osobna jest historia z Irlandzkimi ( wszyscy wiedzą o co chodzi ) no ale udało się w Cork ( też polski ) właściciel z doświadczeniem z innym podejściem do klienta i kulturą osobistą. :)
    Doradził, zrozumiał, że nie jestem z Cork i naprawił. ( dodam, że gdyby się nie udało naprawić to pewnie nie miał bym pretensji, ponieważ było widać że mechanik stara się pomóc i tłumaczy co i kiedy może zrobić. )

Miłego czytania. Czekam na odpowiedzi.
    Last edited: 24 Kwiecień 2017
    rexman lubi to.
  7. firu1

firu1 Moderator

• Moderator
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    SOUTH-EAST
    BMW:
    .........
    no i wszystko na temat .... ja nikogo adwokatem nie jestem i nic nie bede komentowal bo wszystko napisales i tylko o to chodzilo ... klient ma zawsze racje.

Tech-Plan lubi to.
  8. Gemelis

Gemelis Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Dublin
    BMW:
    E-46 318 i E- 90 320 si
    Witam ,
    Do, Tech -Plan bardzo ciekawy temat zapodales ,uwazam ze powinno byc wiecej takich tematow ,pomijajac kwestie ;

dobrze gdy na to zwraca sie uwage i mowi sie o tym na glos ,fachowiec ,fachowcowi nie rowny ,wiekszosc to tak zwani wymieniacze ,zmieniajac plaszczyzne profesji ale pozostajac w temacie ,przeciez wystarczy potencjanemu klientowi powiedziec ,...wie pan ,nie znam sie ,lub nie jest to moja profesja i po temacie ,to jak potraktowali Cie oddajac pelne podlo gratow ,to mnie by chyba szlak .....masakra ,trzeba byc niemal bezczelnym aby tak sie zachowac ,powstaje proste pytanie ,jak zaufac ,rzekomemu fachowcowi .
    ps jest dosc pozno ale chetnie bede chcial wrocic do tematu ,pozdrawiam Bart
    Tech-Plan lubi to.
  9. Slawko

Slawko Administrator

• Administrator
    • VIP
    Miejscowość:
    MarketHill NI
    BMW:
    E30 M3 Koala
    Grubo...mialem kilka aut po specach od bmw.... Czasami mozna sie usmiac :)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    rexman i Tech-Plan lubią to.
  10. Gemelis

Gemelis Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Dublin
    BMW:
    E-46 318 i E- 90 320 si
    W niedziele byłem na myjce i poznałem kolesia ,( właściciela e46 cupe ) spoko ziom ,zaczęliśmy rozmowę i jak zazwyczaj bywa temat zszedł na warsztaty i fachowców ,powiedział że zna niejakiego Piotra ,tutaj w Dublinie a dokładnie Dublin 12 ,wystawiał się w samych superlatywach ,itd ,cholera nie mam mam kontaktu z gościem którego poznałem w niedziele ,więc pytam tutaj ,słyszeliście o niejakim Piotrku specjalista BMW !!dajcie znać ,jak by wam się obiło o uszy ,PS
    Wiem że nie jednemu psu burek ,sorry za użycie takiej metafory ,pozdrawiam Bart .

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Tech-Plan lubi to.
  11. Tech-Plan

Tech-Plan Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Kilkenny
    BMW:
    @Slawko @Gemelis dzięki za parę słów zrozumienia.
    Uśmiać się można, ale do pewnego czasu. Wiadomo również że są fachowcy do których warto pojechać. Ja niestety w Kilkenny trafiłem na tzw. amatorów.
    Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy wszystkim życzę.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Poleć tę stronę