1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

e92 zmiana naglosnienie na Audio System XION 200

Dyskusja w 'Car Audio' rozpoczęta przez użytkownika mariuszlysy, 2 Marzec 2014.

1. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    Witam
    Jak ogarne problem wrzuce fotorelacjie z przebiegu instalacji.
    Moj problem polega na

Ukonczylem instalowac audio xion 200 dedykowany do bmw plus wzmacniacz JL Audio JX360/4 (relacjie z przebiegu instalcji wrzuce pozniej )
    A wiec moj problem polega na "przebiciu" ciaglym dzwieku w glosnikach jak rowniez sluchy z dodawaniu gazu i reakcji na wlaczenie swiatel czyli wszystkiego zwiazane z elektronika [​IMG] . Mase(gruby kabel) probowalem w trzech miejscach-bezposrednio z bateri i karoseri (zdrapany lakier ) sprawdzilem inny kabel minusowy cienszy -jeszcze gorzej . ruszylem glowa i wzialem druga bateri podlaczajac ja bezposrednio do wzmacniacza w tym samym miejscu co bateria samochodu (zeby nikt nie napisal ze zaklocenia sa spowodoweane bliskosci kabli glosnikowych ) sprawdzic czy polozylem dobrze kable i wszystko pieknie gra az jestem pod wrazeniem grania tego zestawiku tylko szkoda ze na innej bateri [​IMG] . Co jeszcze moge zrobic zeby pozbyc sie tego problemu rece juz mi opadaja [​IMG] [​IMG] .Pozdrawiam
  2. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    F11...ursus:)
    Mialem podobny problem ale chyba nie az tak wielki.U mnie jednak mialy wine kable sygnalowe(z jednostki sterujacej do wzmacniacza).Dzwonilem,pytalem,siedzialem w necie cale dlugie godziny i wszystko wskazywalo na alternator.Nie znaczy to,ze jest on zepsuty czy cos podobnego ale nakrecil sie juz troche w zyciu i bycmoze ma juz jakies przebicia.Probowalem z masa wszystkiego,tak jak Ty...i nic.
    BMW jest nafaszerowane elektronika i to tez ma jakies znaczenie.
    U mnie jak wyrzucilem kable sygnalowe(czincze)problem znikl ale nie moge tych przewodow przeciez trzymac na dachu:eek:Usytuowalem je jak najdalej od srodkowego tunelu i pompy paliwa,jak mi doradzono.Poprawa byla znaczna ale nadal wydobywal sie dzwiek turbinki z glosnikow.
    Posluzylem sie separatorem i problem znikl na dobre:)Nie wiem czy akurat to Ci pomoze.
  3. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    dzieki za odpowiedz . tylko ze zrobilem probe kabla sygnalowego z drugiej strony pociagnelem przez srodek auta i wciaz to samo sprobuje jeszcze podlaczyc np z mp3 do wzmacniacza i zobaczymy wtedy sie okaze czy to sygnalowe robia zaklocenia . Zastanawia mnie to ze pod innym akumulatorem jest wszystko wporzadku a tez jest wlaczone zasilanie samochodu, radia i sygnal sygnalowy idze z radia:confused:

a o jaki separator CI chodzi?
  4. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Inaczej,potocznie zwany zagluszacz czy filter...czy jakoś tak;)
    Wbijesz w Google "separator" to Ci wszystko wyjaśni.Podpina sie go do pieca przed sygnalowyni.
  5. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    a chodzi Ci o cos takeigo http://www.audiotec-fischer.de/aac.html?type=N konwerter RCA .
    ale nasowa mi sie pytanie dlaczego jak podlacze pod inna baterie jest dobrze, a kable sygnalowe sa przeciez z samochodu ? i nie potrzebuja konwertera -jak to wytlumaczyc?
  6. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Moze dlatego,ze inne aku nie jest podłączone z alternatorem w aucie...chyba,tak mi sie wydaje...
  7. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    no tak ale sygnal ciagly jes rowniez jak samochod ma tylko zaplon wlaczony (zgaszony silnik) ok juz Cie nie mecze podzwonie jutro po ludziach od car audio i dam znac jak rozwiazalem problem . pozdrawiam
  8. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Nie męczysz mnie.
    Ok masz włączony zapłon ale alternator nie pracuje;)...czyli nie ładuje a tym samym nie wytwarza zakłóceń;)
  9. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    Ale wlasnie sa zaklocenia jak Samochod nie pracuje tez - ciągły sygnał tak go nazwie . A jak uruchomie silnik dochodzie zakłócenie alternatora .
  10. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    To tutaj sie juz poddaje,bo nie mam pomysłu:(
  11. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    Stanardowy system stereo bmw daje wiele do zyczenia dlatego postanowilem to zmienic;) Po wielu godzinach spedzonych na poszukiwaniu, poznaniu co wybrac jak zamontowac moj wybor pad Audio System xion 200 dedykowany do bmw.

Nie musialem montowac zadnych dystansow.

Troche roboty bylo ale bylo warto :yahoo
    Jak juz wyzej wspomnialem mialem problem z przebiciem. Po wielkorotnych probach (zrobilem wszytsko co mozliwe!!) wciaz byly zaklocenia i poddalem sie i zamowilem kowerter RCA .Troche gorsza jakosc od wyjsci hight input ale tez daje rade. Wracajac do montazu
    Wzmacniacz JX 360

Okablowanie zasilające z oprawą bezpiecznika (5m plus, 0.8m minus), konektorami i przewodem Remote (5m),

okablowanie głośnikowe dla wooferów (2,5 mm^2) i mid+tw (1,5mm^2) w drzwiach

Maty wygluszajace GMS 07XL

Obudowa do tweetera musialem kupic dodatkowo

-musialem modyfikowac pianke ktora byla w orginalnych zaslepkach

suby pod siedzeniem

Prowadzenie nowych kabli

Kable zasilajace

Polecam jezeli ktos ma system stereo napewno nie bedziesz zalowal a usmiech na twarzy napewno bedzie .
    Pozdrawiam
    Mariusz
    Last edited: 5 Marzec 2014
  12. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Good job!
    A te suby tak bez zadnych pudelek(skrzynek)?Czy tam juz jest cos ori pod siedzeniami?
  13. mariuszlysy

mariuszlysy Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Belfast/Radom
    BMW:
    BMW e46 BMW 92
    jest ori plastki cos takiego -wygluszylem go mata

14. firu1

firu1 Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    SOUTH-EAST
    BMW:
    .........
    prezentuje sie elegancko,wzmaka mam takiego na sprzedaz jakby ktos chcial :D
    zastanawia mnie tylko czy te suby nie powinny miec wolnej przestrzeni zeby "oddychac" nie znam sie ale czy nie za bardzo obkleiles te plastiki mata ? chyba ze tak powinno byc .... :scratch

Poleć tę stronę