1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

radio/sat-nav-aodiosystem X5(e53)

Dyskusja w 'Car Audio' rozpoczęta przez użytkownika kapel, 21 Październik 2013.

1. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    F11...ursus:)
  2. SimM@N

SimM@N Klubowicz

• Klubowicz
    BMW:
    Melex
    Widze ze to jest troche podobne do Dynavin'a, czyli ma wszystko w sobie, radio/cd/dvd/bluetooth/phone/navi itp. W zwyklych radiach bmw typu business nie ma chyba raczej problemu z podlaczeniem, radio jest jako jeden unit.
    Z systemem navi jest troszke bardziej pod gorke bo wyswietlacz dziala tylko jako jednostka sterujaca. W bagazniku masz osobno czytnik dvd, zmieniarke plyt i radio/wzmacniacz (bodajrze BM54). Wzmacniacz zasila zmieniarke, gdzie dvd ma osobne zasilanie. Czytnik dvd odpowiedzialny jest za wyswietlanie wszystkich info na wyswietlaczu. To tyle co ja wyczytalem bo tez bede chyba robil maly upgrade audio, kiedys tam :)
  3. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Na ta chwile w moim X system grajacy to porazka.Na poczatku chcialem wymienic tylko glosniki(nadal czegos szukam,Wodus mi cos juz polecil) ale chyba pojde za ciosem i radio tez bym zmienil.Nie wiem tylko czy przyklad radia,ktore wkleilem we wczesniejszym poscie sie nadaje?Czy na przyklad "komp" bedzie wspolgral z tym radiem?
  4. Zgredziu

Zgredziu Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    Miejscowość:
    Soton UK
    BMW:
    e46
    Kiedyś przyjechał koleś do mnie i miał coś takiego w aucie, nie wiem czy dokładnie to ale jeden z tych no name z ebay, powiem ci że straszna chinszczyzna, wykonanie marne jak i jakość materiałów. Ale jeśli chcesz na próbę spróbuj na stronce www.aliexpress maja to samo tylko w lepszych pieniądzach.
    Barzini lubi to.
  5. SimM@N

SimM@N Klubowicz

• Klubowicz
    BMW:
    Melex
    BM54 ma kilka bolaczek. Jedna i najczestsza jest wzmacniacz, bodajze 4x20W. Wypala sie powodujac zanikanie kanalow, skrzeczenie w glosnikach badz zupelnie nie ma dzwieku. Radio wciaz mozna kontrolowac z przyciskow, zmieniarka tez dziala. Naprawa polega na wymianie owego wzmacniacza na silniejszy 4x40W lub 4x50W i/lub zmodyfikowaniu go do podlaczenia pod wzmacniacz zewnetrzny. Sa firmy ktore reklamuja sie na ebayu. Mysle ze modyfikacja wzmacniacza plus dobre glosniki powinny przyniesc oczekiwany efekt.
    Moje BM54 zaczyna sprawiac klopoty wiec pewnie wysle je na upgrade i pewnie kupie jakies lepszejsze glosniki. Mozna do tego jescze miec podlaczenie do ipoda czy tez tel. Pozdro.
  6. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    tak myslalem,ze to BADZIEWIE:bored
    made in chinch-kong...ale chcialem sie upewnic;)

cos wymodze...mam na to dlugie zimowe miesiace...jeden problem,ze sie na tym nie znam:D
    a wiesz moze gdzie u mnie jest ten wzmacniacz lub powinien byc?szukalem go i nie znalazlem:confused:moze go nie ma?
    jest tylko zmieniarka(nowiusienka SONY 6CD) i DVD.niczego innego sie tam nie dopatrzylem.
  7. SimM@N

SimM@N Klubowicz

• Klubowicz
    BMW:
    Melex
    Szukaj kolo akumulatora. Srebrne pudelko 25x25x6 cm.
  8. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Nie moge znaleźć tego wzmacniacza.Na pewno koło akumulatora go nie ma...
    Moze być tak ze po prostu nie ma go wcale?
  9. SimM@N

SimM@N Klubowicz

• Klubowicz
    BMW:
    Melex
    Jest na pewno, inaczrj nie mial bys radia. Musisz sciagnac dywanik, wyciagnac kolo zapasowe o ile je masz i zdjac plastikowa oslone (tyle co wyczytalem). Radio jest przy akumulatorze. Zobacz na zdjecie.

Załączone pliki:

kapel lubi to.
  10. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Moze tam być.Mam zapasowe koło i pod nim jest akumulator,przykryty metalowa,polokragla osłona.Podejrzewalem to miejsce,ze jest ukryty tam ten wzmacniacz ale nie widziałem zadnych dodatkowych kabli i sie poddałem przed głębszym kopaniem...ale jutro sie upewnie.
    Dzieki SimM@N:thumbsup
  11. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Znalazłem...jest przy akumulatorze,jak na powyższym zdjęciu.
    Czy mozna zamienic ten wzmacniacz na inny,moze nawet lepszy np na Magnat,alpine itp?Czy tez musi zostać ten sam i tak jak było napisane wcześniej,podłączyć sie do niego?
  12. SimM@N

SimM@N Klubowicz

• Klubowicz
    BMW:
    Melex
    Raczej musi zostac. Dzieki niemu zapewniona jest komunikacja pomiedzy zmieniarka, dvd navi i monitorem. Poza tym w nim jest tuner radio. Jak juz cos to modyfikacja na mocniejszy albo modyfikacja do podlaczenia zewnetrznego. Poczytaj na ebay'u. Jest kilka osob reklamujacych tego typu modyfikacje. Moje radyjko odzylo wiec ja na chile obecna sie wstrzymuje.
  13. kapel

kapel Klubowicz

• Klubowicz
    • Super User
    • VIP
    Miejscowość:
    Sligo-Osie(PL)
    BMW:
    Mysle o budowie car-audio w moim X,od podstaw(nowe glosniki,okablowanie.wzmacniacze..itd).Planuje tez wymiane radia (alpine,clarion lub kennwood) ale zanim podejme ostateczna decyzje mam pytanie...
    W X5(e53) jest podobny audiosystem jak w 5series(e39),a dokladniej chodzi mi o zestaw z sat/nav.Na monitorze sat/nav wyswietlane sa tez inne fuhkcje jak np;consupcja 1i 2,data,godzina,srednia predkosc i inne.Sa one tez wyswietlane na srodkowym wyswietlaczy pod zegarami...Wszystkie te wiadomosci mozna resetowac i zmieniac za pomoca przyciskow przy ww monitorze.
    Moje pytanie brzmi;
    *jak wymienie owe radio na inne,moim zdaniem lepsze z sat/nav i innymi bajerami,to czy istnieje inny sposob do zmiany daty,godz i zerowania consup.1 i 2 itp?
  14. wodus09

wodus09 Klubowicz

• Klubowicz
    Miejscowość:
    Świdwin / Ennis IRL
    BMW:
    e90 325i
    Wszystko możesz robić za pomocą manetki od komputera przy kierownicy

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Poleć tę stronę